Przed pierwszą wizytą

8(9) marca 1996 – Londyn
Odbył się pierwszy pełen wywiad z Tori Amos, przeprowadzony przez Piotra Kaczkowskiego. Podczas rozmowy, Tori dowiedziała się kilku rzeczy na temat Polski i jej polskich fanów (których w tamtym okresie było mnóstwo, głownie dzięki trójkowej audycji Minimax). Pytała o artystów, którzy zatrzymują się w Polsce podczas swoich tras koncertowych.

9 września 1996 – Nowy Jork
Miał miejsce kolejny wywiad z Piotrem Kaczkowskim. Tori chciała wiedzieć jak daleko jest do Polski z miast Europy, w których gra koncerty. Narysowana została mapka sytuacyjna Berlin-Poznań-Warszawa-Kraków-Praga-Wiedeń.

30 sierpnia 2001 – Londyn
Po prawie pięcioletniej przerwie Piotr Kaczkowski znów spotkał Tori. Tym razem rozmowa okazała się wyjątkowo ważna. Tori przejęła inicjatywę.
– Tak, naprawdę chcę przyjechać i zagrać w Polsce. Gdzie powinnam zagrać? W małym, intymnym miejscu. Myślisz, że ktoś przyjdzie? Wiesz, co mam na myśli… Ale ty przyjdziesz? Ty przyjdziesz, ja będę. Przyprowadzę swoją córkę, ty swoją. Przyniesiemy ciasteczka.
Po sugestii pana Kaczkowskiego co do miejsca koncertu, Tori stała się coraz bardziej zainteresowana wycieczką.
– Piotr zasugerował miejsce, gdzie możemy zagrać po przyjeździe do Polski. Wracamy na trasę i będziemy tylko jakieś 300 mil od Polski, bo zatrzymujemy się w Berlinie. Od Warszawy, tak? Obiecuję, że tam zagram. To się wydarzy.
Decyzja została podjęta po kilku sekundach.
Julie, słyszałaś to ode mnie… Jedziemy do Polski.
I dotrzymała obietnicy. Niejednokrotnie.

Reklamy