Premiera niebawem!

ni

Już 8 września ukaże się nowy album Tori Amos pt. Native Invader. Możemy posłuchać już dwóch piosenek, które promują wydawnictwo. Już 24 sierpnia artystka zawita do Warszawy na specjalny koncert do Trójki. Będzie to póki co jej jedyny występ w Polsce w ramach promocji płyty, jako trasa koncertowa Polski nie przewiduje.

Native Invader to wielka uczta melodii, sprzeciwu, czułości i bólu. Latem 2016 roku Tori wybrała się w drogę przez Smoky Mountains w Północnej Karolinie. Chciała ponownie poczuć więź z historią oraz „ścieżkami dźwięku” swojej rodziny ze strony matki, która pochodziła z górskiego regionu na granicy Karoliny i Tennessee. Zima jednakże przyniosła dwa wstrząsające wydarzenia, które pokrzyżowały dalsze plany: skutki wyborów w USA oraz ciężki wylew matki Tori – Maryellen Amos – po którym straciła mowę.

To zawiłemu wpływowi amerykańskiej prawicy, lobbistom oraz grupom ekspertów zawdzięczamy napięcie panujące na płycie Native Invader. „To nie miał być album o bólu, krwi i kościach, kiedy zaczynałam – mówi Tori – To nie miał być album o podziale. Dziewięć muz jednakże nalegało, abym posłuchała i przyjrzała się konfliktom, które dręczą naród, i pisała o tych żywych emocjach. Mam nadzieję, że ludzie odnajdą w tych piosenkach siłę i odporność, że dodadzą im energii do przetrwania burz, które obecnie przechodzimy”. Poczucie przekręcania znaczeń słów przenika płytę. Tori mówi o konieczności stworzenia „milicji umysłu” wobec narodowych kłamstw.

Reklamy

Odpowiedz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s