20 Songs for Pele (I)

01„Po prostu stało się. Nie starałam się o to, ale na poziomie uczuć musiałam. Każda z piosenek to pewien fragment. Dostajecie wycinki z pewnej opowieści. Po wysłuchaniu płyty albo historia nabierze dla was sensu, albo nie. Kiedy zdaje się wam, że odnaleźliście bratnią duszę i to się rozpada… Czasem po rozstaniu oboje jesteście gotowi iść naprzód; czasem rozstajecie się, nie przestając kochać. Nie wiadomo, dlaczego nie możecie być dłużej ze sobą. Widać wówczas wiele. Album jest metaforą o tyle, o ile w każdej piosence są momenty, kiedy staje się jasne, które uczucie rości ona sobie. Wszystko jednak dotyka wnętrza kobiecości” („Making Music” – styczeń 1996).

Beauty Queen

„“Słysząc Beauty Queen, widzisz tę dziewczynę: stoi w łazience, patrząc na inne dziewczyny, które się malują. Nie chcę, byśmy zaczęli z nią rozmawiać 15 minut później o tym, co wówczas sobie uświadomiła. Chcę, by wróciła do tamtej chwili w łazience: jest biało; jest pełno dziwnego, brudnego fluorescencyjnego światła. Te jedna z tych starych toalet z pięknymi klamkami. Słychać, jak kapie woda. Czas nie istnieje. Chciałam, byście poczuli się, jakbyście płynęli, tak, jakbyście wracali z głębin do góry – jesteście już prawie na powierzchni. Tak właśnie jest w łazience, kiedy orientujecie się, co się dzieje przy waszym stoliku. To chciałam uchwycić. Ona nie jest pewna siebie. Nie jest etap akceptacji. Jesteście w jej głowie, która zaczyna rozumieć. Wycieraczki się włączają i zaczynamy widzieć od innej strony

Chcecie wrócić do tamtej chwili…

…uwiecznionej na taśmie. Ilekroć to słyszycie, dziewczyna jest w łazience i się maluje. Za każdym razem” („Musician” – maj 1996)”.

Reklamy

1 thought on “20 Songs for Pele (I)

Odpowiedz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s