Premiera wideo „Trouble’s Lament”

W końcu! Dziś miała miejsce premiera klipu do piosenki „Trouble’s Lament”! Można go obejrzeć TU.

Reklamy

4 thoughts on “Premiera wideo „Trouble’s Lament”

 1. To jest genialne!!! Jeden z najlepszych teledysków Tori w całej jej karierze! Jest fabuła, jest ciekawa akcja, fajnie to wszystko zagrane. Ujęcia miasta z góry wow! Ten kryptogej :D Tori wygląda świetnie… Ostatnia scena gdy wiezie dziewczyny – o kurczę! :D

 2. Ja jestem rozczarowany bo nie współgra mi to w ogóle z klimatem piosenki. Widziałem w głowie amerykańskie południe, prerie lub bagna Luizjany, samotny domek, może kościół i niechby tam wśród najlepiej czarnej społeczności rozgrywała się akcja. Ten teledysk wygląda jak ujęcia z Teatru Telewizji, bądź programów typu Trudne Sprawy i Dlaczego Ja…Nie chcę superprodukcji broń Boże ale zero klimatu a całość wygląda jak zrobiona po najmniejszej linii oporu. Gdzie ta Tori która nie tylko samą kompozycją ale i obrazem do niej kreowała artystyczny przekaz…Niestety nic poza Fade To Red chyba już wizualnie nie przykuje uwagi jeśli chodzi o Tori…
  Dzisiaj są takie możliwości, a wydaje się, że czasy dobrych teledysków nawet dla wybitnych artystów już dawno minęły. Chociaż nie! Peter Murphy z klipem do I Am My Own Name przywraca mi wiarę…

 3. Hm, teledysk mi się podobał – *nareszcie* nie był to zlepek losowych ujęć z trasy Tori, albo coś wyglądającego jakby kilkuletnią Tash zamknęli w pokoju z Windows Movie Maker’em. Jest opowieść, mająca scenariusz, symbolikę, oczywiste i nieoczywiste warstwy. Z tym „jednym z najlepszych teledysków” w karierze, bym jednak nie przesadzał. *W końcu* można to bez wstydu postawić pośród teledysków z „Fade to Red”, ale tak, żeby się szczególnie nie wychylało.

  Nie zgodzę się jednak z opinia, że teledysk powinien przedstawiać to, co samo nasuwa się słuchając utwory. Te południe ameryki i ciemnoskóra społeczność to oczywista oczywistość – Tori zawsze zaznaczała, że – wliczając w to erę „Fade to Red” – teledyski nie są dla nie integralną częścią utworu, są dodatkową, suplementarną opowieścią. Nie przedstawiają dokładnie tego, co miała na myśli, pisząc słowa/muzykę. I słusznie – jeżeli wyobrażamy sobie południe i te małe miasteczka, po co widzieć to w teledysku, dzięki, moja wyobraźnia działa lepiej, niż jakikolwiek obrazek. Chce zobaczyć coś, o czym bym nie pomyślał, coś, co zmusi mnie do spojrzenia na utwór z innej strony.

  Nie rozumiem też przytyku w stronę Teatru Telewizji – owszem, mieli „kiepski okres” za czasów prawicowo-lewicowego sojuszu medialnego, gdy co druga sztuka dotyczyła „bohaterskich dokonań” dzielnych prokuratorów z IPN (disclaimer: to nie jest przytyk przeciwko samemu IPN, a przeciwko zaprzęganiu teatru w partyjną propagandę). Większość produkcji sprzed – i po, czyli z teraz – trzyma bardzo wysoki poziom. Ale, to chyba off-topic, nieprawdaż?

  /Estel

  • Tylko dla sprostowania…Nie mam nic do Teatru Telewizji, chodziło mi o coś innego, czego jednak nie potrafię nazwać inaczej jak tym właśnie porównaniem.
   Fajnie, że ile osób tyle wizji. Jednakże ja jestem zwolennikiem oddawania klimatu piosenki w teledysku. Nie chodzi mi o to by artysta był jasnowidzem i robił coś pod moją wyobraźnię bo w sztuce musi być wolność ale jeśli siłą piosenki jest np. klimat jak właśnie w TL to warto go jeszcze uwydatnić. A siłą zaskoczenia wcale nie musi być całkowite odejście w teledysku od treści i klimatu utworu. Chodzi o taki efekt jak np. gdy zobaczymy twarz ulubionego radiowca i nie współgra z głosem to już często później źle nam się go słucha. Nie zawsze ale jednak…Nawet najbardziej przewidywalną historię można przedstawić w zaskakujący sposób.
   Ale dobra…Cieszmy się z tego co jest i ze zbliżającego się koncertu. Nie ma co marudzić!

Odpowiedz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s