Tori o komiksach z Neilem Gaimanem

neilTori będzie gościem pisarza (i swojego wieloletniego przyjaciela) Neila Gaimana w British Library w Londynie, podczas spotkania autorskiego 16 maja o 18.30, kiedy artysta opowiadać będzie o swojej twórczości, pasjach i inspiracjach komiksowych. Bilety na imprezę w cenie £20 można nabywać TUTAJ.

Neil Gaiman napisał kilka wprowadzeń do tourbooków i płyt Tori (Under the Pink, Dew Drop Inn, Strange Little Girls, The Beekeeper, Scarlet’s Walk) oraz do antologii Comic Book Tattoo. Jest także autorem historii wszystkich postaci z płyty Strange Little Girls.
Tori uhonorowała go za to w kilku swoich tekstach („Tear in My Hand”, „Space Dog”, „Horses”, „Carbon”, „Not Dying Today”).

Reklamy

One thought on “Tori o komiksach z Neilem Gaimanem

  1. Teraz zastanawiam się tylko, czy na spotkaniu pojawi się również Amanda Palmer. Może to moje złudzenie, ale czy Panie przypadkiem się nie unikają? Mimo oczywistych „pretekstów” do zrobienia czegoś wspólnie – chociażby było to wspólne wykonanie utworu-żartu na jakiejś imprezie – nic nie wiem o istnieniu zapisu jakiejkolwiek sytuacji artystycznej (ani żadnej innej), w której miałyby kontakt.

    Tori na fortepianie, Amanda na Ukulele i zaskakująco dobrze śpiewający Neil (gorąco polecam płytę „An Evening with Neil Gaiman and Amanda Palmer”) jako „towarzysz” w wykonaniu utworu – moja recepta na udane spotkanie autorskie z bibliotece. Wiem, wiem, bibliotekarze mogą być – delikatnie mówiąc – bardziej sceptyczni ;)

    /Estel

Odpowiedz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s