25 najgorszych piosenek – wyniki!

Wreszcie zakończył się, rozpoczęty w maju, plebiscyt na najgorszą piosenkę Tori. Poniżej pierwsza dziesiątka* (od najgorszej do złej). W całości zestawienia prym wiodą dwa albumy: Abnormally Attracted to Sin oraz The Beekeeper (po 6 piosenek), zaraz za nimi American Doll Posse z 4 piosenkami. W pierwszej dziesiątce za to znalazły się po 3 kompozycje z albumów American Doll Posse i Abnormally Attracted to Sin oraz 2 z The Beekeeper. Zaskoczeni?

*Pełna lista 25 utworów w serwisach społecznościowych: facebook, twitter i tumblr.

1. Ireland
2. Not Dying Today
3. Posse Bonus
4. 500 Miles
5. China
6. The Power of Orange Knickers
7. Mr. Bad Man
8. Fat Slut
9. Mary Jane
10. Professional Widow

Reklamy

6 thoughts on “25 najgorszych piosenek – wyniki!

 1. A i owszem, jestem co nieco zaskoczony niektórymi z utworów, które znalazły się na liście (operuję tylko pierwszą dziesiątką, „couldn’t be bothered” żeby szukać wyników na jakichś [fuj!] portalach społecznościowych).

  Co do Ireland, mam nieśmiałe wrażenie, że wystąpiła tu chęć „ukarania” za obecność utworu w reklamie. *Bardzo* zaskoczyło mnie „Professional Widow” w zestawieniu i zastanawiam się, czy spora część głosujących nie miała na myśli klubowego remixu (i/lub nie miała pojęcia o istnieniu wersji oryginalnej ;) ). Pierwotne wykonania w życiu, nawet z daleka, nie przyszłoby mi na myśl w kontekście najgorszych utworów. Wręcz przeciwnie… Nawet w tej chwili jestem w stanie bezbłędnie przywołać genialne, dzikie zestawienie dźwięków po frazie „bring it close to my lips”.

  /Estel

 2. Trudno FAT SLUT uznać za pełną piosenkę w kontekście konceptualnej ADP to raczej takie wokalne interludium. Takie plebiscyty potwierdzają, że albumy Tori powinno się raczej traktować jako całość, zwłaszcza te ostatnie. To miłe, że w pierwszej dziesiątce nie ma nic z NoH bo to wg. najwybitniejszy album od Scarlet a był bardzo nielubiany przez fanów. Pewnie dlatego, że tak mało osób ma cierpliwość do klasyki. No i od początku nie rozumiem złej prasy ADP przecież tam w takie piękne i różnorodne rejony Tori się zapuszcza jak chociażby trip hop czy przejmujący musicalowy That Guy a wszystko wymieszane dla równowagi z np. 500 Miles, Not Dying Today.
  Podsumowując uwielbiam takie plebiscyty bo zawsze się z nimi nie zgadzam a to świadczy o tym, że ludzie wciąż zaskakują swoimi wyborami i gustami.
  To nie prawda, że o gustach się nie dyskutuje.

 3. Co do „niepełnych” piosenek, też zwróciłem na to uwagę – np „Posse Bonus”, no naprawdę, ale branie tego pod uwagę w plebiscycie na „utwór” (nie ważne, czy najlepszy, czy najgorszy”, trochę mija się z rozumem. To tak jakby traktować „Beauty Queen” oddzielnie od „Horses” i zastanawiać się, które lepsze ;)

  W ramach „uczczenia” plebiscytu, puściłem sobie w pętli „Professional Widow” (oryginalne, nie remix). Po 10 przesłuchaniu nadal uważam, że to doskonały utwór ;)

  /Estel

 4. Żeby nie było potem…źle skróciłem Abnormally…A ja jeszcze dodatkowo uważam remix PW za dobry pomimo nie słuchania muzyki klubowej. Osobiście najbardziej nie lubię Silent All These Years ale nie można w w żadnym stopniu stwierdzić, że to zły utwór.
  Oto moja pierwsza TRÓJKA tych złych, więcej nie potrafię…
  1. BEEKEEPER
  2. A SILENT NIGHT WITH YOU
  3. CHINA

  • „The Beekeeper” ? tóż to jeden z lepszych utworów na „Pszczelarzu”.
   Co do samej 10 to ja się akurat z nią zgadzam, poza „The Power Of Orange Kinckers”, „Professional Widow” (jeśli mówimy o oryginalne, bo remix taki sobie) i „China”, które to bardzo lubię.

Odpowiedz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s