Radiowo (aktualizacja 15.10)

Tori była wczoraj gościem dwóch audycji radiowych: Saturday Live w BBC 4 oraz Grahama Nortona w BBC 2. Jutro wieczorem za to pojawi się w BBC  4 u Marka Lawsona w programie Front Row. Poniżej krótkie streszczenia (dodano opis rozmowy z Front Row).

Saturday Life
p01jmqh4
Tori pojawiła się w segmencie JP Delvina „Sekretne życie” i opowiadała o wyprawach samochodowych, w tym jej ulubionych – jesiennych. Wspominała także te z dzieciństwa, m.in  do Parku Yellowstone, gdzie można natknąć się na stada łosi. Wycieczki takie mają dla Tori aurę nostalgii, co usłyszeć można choćby w utworze „a sorta fairytale”, który inspirowany był wycieczką po Kalifornii, odbytą wiele lat przed napisaniem piosenki. Tori przypomniała także, że uwielbia pustynie i Nowy Meksyk oraz że nie znosi być rozpoznawaną podczas wojaży – mogą wyróżniać ją jedynie buty (są jednak pomocne, np. kiedy trzeba zatrzymać kogoś do pomocy, gdy złapie się gumę).

Graham Norton
BWX0RStIEAAynKA.jpg largeTori opowiadała o inspiracjach musicalowych, czerpanych od dzieciństwa od swojej mamy, której grała jej ulubione dźwięki. Musical The Light Princess powstawał tak długo, ponieważ był w niego zaangażowany niezwykle wymagający sir Nick Hytner. Tori opisuje go jak „feministyczną baśń”. W USA brak miejsca, które można renomą porównać do brytyjskiego The National Theatre. Wspomniała także, że pewna osoba porównała występ Rosalie Craig (gwiazdy TLP) do Barbry Streisand w broadwayowskim musicalu Funny Girl. Co do transferu The Light Princess na Broadway, Tori nie chciała nic mówić. Ponadto, Tori przyznała, że jest gotowa na nagranie albumu dla wytwórni Universal, co będzie miła odmianą po napięciach związanych z musicalem. Na pewno brakować jej jednak będzie pracy zespołowej, której doświadczyła przez ostatnie lata. Z innych informacji, Artystka przyznała, że najlepsze rady show-biznesowe otrzymała od Petera Gabriela i Roberta Planta. O albumie Boys for Pele natomiast powiedziała, że był próbą ucieczki od powtarzania się i chęci sprawdzenia się jako producent muzyczny. Na prośbę Tori zagrano utwór Franka Sinatry „So in Love”, gdzie wspiera go Keely Smith.

Front Row
Wywiad z Tori i Samuelem Adamsonem. Twórcy The Light Princess przyznali, że trudność w komponowaniu musicalu polega na łączeniu muzyki i fabuły oraz, co ciekawe, prostocie przekazu. Autorzy starali się również poznawać tradycyjne formy musicalowe, by je z jednej strony łamać (traktowanie konwencji baśni z przymrużeniem oka czy zabarwienie feministyczne), z drugiej zaś stosować się do niektórych (piosenka o tym, czego główna bohaterka pragnie, czy pełen rozmachu utwór kończący – w tym wypadku „The Coronation”). Tori mówiła także o otwarciu się na ponad 200 lat muzycznych inspiracji, ze wskazaniem na Schuberta. Duet potwierdza, że istnieją wersje demo niemal wszystkich utworów, na których Tori użycza wokalu, ale raczej nie zostaną udostępnione. Wyraża również ochotę napisania czegoś jeszcze razem w przyszłości…

Reklamy

Odpowiedz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s