Tori o musicalu

Na stronie londyńskiej London Evening Standard, pojawił się artykuł na temat musicalu The Light Princess. Poniżej kilka wypowiedzi Tori.

„Nick Hytner [producent] powiedział mi: ‚pisanie musicalu to przepiękny koszmar’. Dodał: ‚będziesz miała przejażdżkę życia. Ale będziesz musiała rozbierać strukturę na części pierwsze i pisać od nowa'”.

„Nie chcieliśmy umieszczać fabuły przed narodzinami praw kobiet. W roli głównej chcieliśmy nastolatkę, która przebiłaby się do młodzieży i ich rodziców z XXI-ego wieku”.

„Z Samem [Adamsonem – współtwórcą] postanowiliśmy zatrzymać dramatyzm przez całe utwory, aby nie spowalniać przedstawienia, jedynie skupiając się na emocjach.”

„Nick powiedział mi: ‚ten musical musi być więcej niż dobry. Nie proszę, byś go upraszczała pod publikę, by przynosił zyski. Wręcz przeciwnie. Odważ się dodać mu mroku. Możesz mówić nastolatkom i dorosłym takie rzeczy, które z nimi pozostaną, kiedy opuszczą teatr – rzeczy, o które będą się spierać cały następny tydzień.'”

“Marianne [Elliott – reżyserka] jest teraz uważana za jedną z najlepszych w fachu. To jej pierwszy musical i nigdy nie widziałam takiego rygoru, jaki stosuje w stosunku do całego zespołu. Zachęca nas, byśmy pracowali wspólnie, a potem wracamy, a ona wszystko nadzoruje.”

„Czasem trzeba komponować na miejscu, bo zespół potrzebuje kolejnych taktów ze względu na nowo dodaną scenę. A ja nie wierzę w wypełniacze. Kiedy projekt dźwiękowy ci się udaje działa jak afrodyzjak.”

„[Rosalie Craig – główna rola] trenowała 18 miesięcy, by zagrać tę rolę.”

„Praca z The National Theatre zmieniła mnie na zawsze. Kiedy wrócę do swojego świata, zabiorę ze sobą wszystko, czego się nauczyłam.”“

Reklamy

One thought on “Tori o musicalu

  1. No, z takim podejściem to może być w końcu dobra sztuka. I tak szybko się wyrobili. Szczególnie porównując do starych zamierzchłych czasów….Wagner tworzył „Ring” przez 32 lata! Wspominam o Nim nie przez przypadek, albowiem wychodzi na to, iż będzie to musical romantyczny, gdzie sztuka i emocje są ponad wszystko a muzyka nadaje ton akcji i bohaterom. Wypisz, wymaluj, wystaw…jak u Wagnera. No może „PRAWIE”, bo musical na pewno nie potrwa 16 godzin….

Odpowiedz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s