Szczegóły „The Light Princess”

tlpPrezentujemy pełny plakat „The Light Princess”! Jest to podwodne zdjęcie gwiazdy musicalu Rosalie Craig, wykonane przez Jasona Bella. Premiera będzie miała miejsce 25 września w Lyttelton Theatre (jednej z sal National Theatre w Londynie). Bilety trafią do powszechnej sprzedaży 1 lipca (ceny wahają się od £12 do £48).

Oto oficjalna zapowiedź „The Light Princess”:
Dawno temu w rywalizujących królestwach żyli księżniczka i książę, którzy stracili matki. Althea, niemogąca płakać, stała się w swym żalu tak lekka, że uniosła się w powietrze i została uwięziona. Serce Digby’ego stało się tak ciężkie, że nigdy się nie uśmiechał, więc zaczęto go szkolić na wojownika.

Pewnego dnia, książę wypowiada wojnę. Althea jest zmuszona do wyjścia z kryjówki na ziemię, ale na przekór ojcu, ucieka i na spornym terytorium spotyka posępnego księcia. Przy jeziorze przyszli spadkobiercy koron wojujących królestw ulegają namiętnemu lecz zakazanemu romansowi. Jednak by odnaleźć prawdziwą miłość, Althea musi zmierzyć się z ciemną stroną świata i stawić czoła swoim najgłębszym lękom.

Musical „The Light Princess” to widowiskowa opowieść o dorastaniu, będąca wynikiem współpracy kultowej kompozytorki i autorki tekstów Tori Amos z dramatopisarzem Samuelem Adamsonem i reżyserką Marianne Elliott (Dziwny przypadek psa nocną porą). To mroczna baśń o żalu, buncie i sile miłości.

Mam dość, Ojcze, zatrzymaj swą koronę
Przed upokorzeniem twym mam obronę
Nie zasiądę na materialnym tronie

18 października Tori Amos i Samuel Adamson pojawią się w Lyttelton Theatre, by porozmawiać o musicalu. Bilety na to wydarzenie będą dostępne od 1 lipca (w cenie £4).

Poniżej spis obsady i załogi
Obsada:
Rosalie Craig jako Althea
Nick Hendrix jako Digby

Amy Booth-Steel
Stephanie Bron
Vivien Carter
James Charlton
Hal Fowler
Owain Gwynn
Nicola Hart
C J Johnson
Luke Johnson
David Langham
Richard Lowe
Tommy Luther
Jamie Muscato
Emma Norin
Malinda Parris
Kane Oliver Parry
Adam Pearce
Caspar Phillipson
Laura Pitt-Pulford
Clive Rowe
Nuno Silva
Phoebe Street
Ben Thompson
Lynne Wilmot
Załoga:
Reżyseria – Marianne Elliott
Kostiumy – Rae Smith
Oświetlenie – Paule Constable
Choreografia – Steven Hoggett, Neil Bettles (asystent)
Nadzór muzyczny – Martin Lowe
Aranżacje wokalne – Tori Amos i Martin Lowe
Aranżacje – John Philip Shenale
Animacje – Matthew Robins
Lalki – Finn Caldwell
Kostiumy lalek – Toby Olié
Dźwięk – Simon Baker

10 thoughts on “Szczegóły „The Light Princess”

 1. Myślałem, że będzie odpowiedzialna za coś więcej niż tylko aranżacje wokalne…Myślałem, że Ona pisała piosenki na ten musical a tu tylko aranż i to jako jedna z trzech osób…

   • Nadzór muzyczny – Martin Lowe
    Aranżacje wokalne – Tori Amos i Martin Lowe
    Aranżacje – John Philip Shenale

    i czemu tu wierzyć? :P

  • Obu źródłom – Tori jest autorką tekstów i muzyki, a także aranży wokali :) JPShenale odpowiada za aranże orkiestralne zapewne, a Lowe jest kimś w guście (współ)producenta.

  • A może ktoś to nagra legalnie….kiedyś. No i mam nadzieję, że wydadzą ścieżkę dźwiękową, którą zapewne kupią w 90% fani Tori.

 2. Ps.

  Czy to na pewno zdjęcie podwodne? Postać na pewno jest „wklejona” na obraz tła i chociaż wygląda na „podwodną nieważkość”, to Jej włosy nie wyglądają na zanurzone – raczej, na rozwiane odpowiednim strumieniem powietrza. Nie mówiąc o rozchylonych ustach, które – chociaż możliwe do uzyskania pod wodą – są wyjątkowo trudne do sfotografowania w sposób, w którym po „modelce” nie widać mało przyjemnych efektów wlewania się wody.

  Ale, może się nie znam, a Rosalie Craig ma również talenty kaskaderskie :)

   • czy komuś jeszcze kojarzy się ze zdjęciem okładkowym z Midwinter Graces? w dodatku obie Panie wyglądają jak modele 3d. aż nachodzi refleksja co było pierwsze – zdjęcie czy model komputerowy ^^

 3. No właśnie mi też się z Midwinter kojarzy ale trzeba powiedzieć, że z dwojga złego ten plakat jest lepszy.
  Nie ważne jaką techniką to robili liczy się efekt a ten w kontekście info o zdjęciu podwodnym jest dyskusyjny. Jeśli rzeczywiście trudzili się z prawdziwą wodą (i modelką hi..hi..]to chyba cała praca poszła na marne. Lepiej zrobić dobrą prostą grafikę. To tak jakbym coś wyrzeźbił a potem zrobił foto i dał do obróbki komputerowej. Chyba rzeźba byłaby cenniejsza…

Odpowiedz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s