Met ‚er in a Hotel 15 Years Ago, cz. V

cruelOstatni jubileuszowy wpis poświęcamy dwóm piosenkom, który nigdy nie ukazały się jako komercyjne single – spełniały jednak rolę utworów promujących album. Utwór „Cruel” ukazał się na singlu łącznie z „Raspberry Swirl”, natomiast „Northern Lad” trafił jedynie do rozgłośni radiowych jako promo. Dziś do pobrania jedynie dwie wariacje na temat „Cruel”.  Możliwość pobrania potrwa tylko tydzień!

“Jest coś takiego jak chwalenie się cierpieniem. Mówi o tym jedno zdanie z ‘Cruel’: ‘Tańcz z Sufi, świętuj swoje miejsce w pierwszej dziesiątce na listach bólu’. Kiedy poroniłam, ludzie mówili ‘no tak, ty tylko straciłaś nienarodzone dziecko. Naszego syna zamordowali!’ Dla niektórych zło, które się dzieje jest niewystarczające. Inni trzymają się wersji, że najgorsze spotyka właśnie ich; oni mają numer jeden na liście bólu. Inni czują zazdrość, bo są na miejscu szóstym.’”
Humo, 1998

„Kiedy rozmawiasz z ludźmi, którzy przeżyli tego rodzaju stratę [poronienie], często wyskakują z czymś w stylu „aniołowie pomogli nam w tym czasie”. To pięknie, ale ludzie muszą zrozumieć, że nie wszystkim pomagają. Czasem się gubią po drodze. Dlatego w ‘Cruel’ mówię że nie wiem czemu, naprawdę nie wiem, czemu potrafię być okrutna. Nie wiem, czemu aniołowie nie zajmują się wszystkimi.”
Alternative Press, lipiec 1998

„Moje serce zmierza tam, skąd pochodzi ta [Northern Lad] piosenka. Mówi o przeświadczeniu, że jesteśmy kochani za to, kim jesteśmy. Po zdaniu sobie sprawy, że tak nie jest, zastanawiamy się, czy w zasadzie samych siebie kochamy. Wers ‚chyba to zbyt wiele, gdy fortepiany starają się być gitarami’ mówi o ciągłym poczuciu niewystarczalności. Czasem odczuwałam to ze swoim instrumentem, chcąc być jak Jimmy Page. Możesz jedynie być sobą, ale to często nie wystarcza innym.”
Alternative Press, lipiec 1998

UTWORY DO ŚCIĄGNIĘCIA[hasło do ściągnięcia i do archiwum: ikwia]
Cruel (Shady Feline Mix) [flac – z singla Cruel/Raspberry Swirl]
Cruel (Remixed Version) [flac – z kompilacji A Piano]

Reklamy

Odpowiedz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s