10 Years’ Walk, cz. 22 (Virginia)

Scarlet podróżuje przez Wirginię, odwiedzając największe miasta stanu. Dociera również do pierwszej stałej osady angielskiej – Jamestown. Kieruje się na północny-wschód, do stolicy Stanów Zjednoczonych.

Virginia [tekst]
Trasa: Staunton, VACharlottesville, VARichmond, VAWilliamsburg, VAJamestown, VANewport News, VANorfolk, VAFredericksburg, VAAlexandria, VA;
Gdzie znaleźć: Scarlet’s Walk, Live from the Artists DenLegs and Boots (Boston, Buffalo, Indianapolis, Lawrence, Houston, San Diego), Warszawa 2011;
Komentarz:
„Odwiedzając Wirginię, [Scarlet] czuje słodycz i smutek, gdyż słyszy głos, który zabiera ją setki lat wstecz – razem z nim podróżuje w czasie. Widzi niewinność Ameryki w tamtym okresie, jej lata nastoletnie. Widziała nieco tego w ‘Scarlet’s Walk’, ale tam głos zdawał się bardziej dojrzały, wszechwiedzący. W ‘Virginii’ za to jest młodą dziewczyną. Scarlet stara się cofnąć w czasie, by porozmawiać z nastoletnią Ameryką i powiedzieć jej: ‚słuchaj, zastanów się dwa razy zanim zaufasz’, albo: ‚słuchaj, zastanów się zanim przestaniesz używać własnego języka i oddasz wszystko, odrzucając to, co twoja dusza uznawała za prawdziwe’. I inne tego typu rzeczy, które chce się powiedzieć każdemu nastolatkowi.”
Źródło: Scarlet Stories (2002)
„W ‘Virginii’ Scarlet kieruje się do Waszyngtonu i odwiedza Jamestown – jedną z wczesnych osad. Zastanawia się, jak państwo zbudowane na pojęciu wolności osadników mogło odmówić wolności rdzennym Amerykanom. W głosie widzi białego brata i młodą rdzenną Amerykankę, która za nim podąża. Mitologia należąca do innej ziemi została narzucona Ameryce.”
Źródło: Materiały prasowe albumu (2002)
Nawiązania: Red Road [pol. czerwona droga] (w tradycji Indian amerykańskich – droga naznaczona walką i wojnami);
Stroje:
Z zespołem 2002/2003:

Solo 2005:

Z zespołem 2007:

Z zespołem 2009:

Solo 2010:

Solo 2011:

Reklamy

Odpowiedz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s