10 Years’ Walk, cz. 21 (Scarlet’s Walk)

Scartlet podąża drogą wczesnych osad europejskich w Ameryce na terenie stanów Georgia, Karolin: Północnej i Południowej oraz Virginii. Odwiedza także stolicę Czirokezów (Echota), znajdującą się na północ od Atlanty.

Scarlet’s Walk [tekst]
Trasa: Charleston, SCAugusta, GAAthens, GAJonesoboro, GAAtlanta, GAEchota, GAChattanooga, TNAsheville, NCHickory, NCGalax, VARoanoke, VA;
Gdzie znaleźć: Scarlet’s WalkLegs and Boots (Montreal, Washington, Indianapolis, Nashville, Fort Myers, San Diego), Comic Book Tattoo;
Komentarz:
[Scarlet] jest już chyba gotowa. Przygotowywała się na to, analizowała, sprawiała sobie ból i zagłębiała się w różne idee i sposoby życia, by ostatecznie to przyjąć. To jest punkt kulminacyjny. Odwiedziła ulice St. Augustine – jednej z pierwszych osad założonych przez Hiszpanów. Była też we wczesnych osadach w Massachusetts i na przylądku, gdzie dowiedziała się o źródłach wpływów. Teraz jedzie na północ przez kojącą słodycz Savannah do Charleston, gdzie zbiera nitki informacji o wczesnych osadnikach i ich potrzebach. Stara się wykrzesać zrozumienie, przemykając przez Jonesboro. Przemierza świętą ziemię Czirokezów na północy oraz jej stolicę aż do miejsca gdzie zaczął się Szlak Łez. To odkrywamy w ‘Scarlet’s Walk’. I kiedy podąża tą drogą, czuje to w każdej komórce, z każdym krokiem. Spotyka się z upokorzeniem i podejmuje zobowiązanie wobec głosu, czy to swoich przodków, czy wierzeń, czy duchowej drogi, który uznaje za prawdziwy. Nie mogła podążać za ‘Sweet Sangria’, nie mogła kroczyć jego drogą, ale ta szkarłatna droga [ang. Scarlet’s Walk] należy do niej. To jest jej mapa. On odnalazł swoją i obudował swoje życie wokół niej; ona znajduje własną i jest gotowa na budowę. W pewnym sensie, składam hołd własnym przodkom – tym, którzy uciekli Szlakowi Łez, a raczej przetrwali go, bo nikt nie zdołał uciec. Zapuścili potem korzenie w okolicach Smoky Mountains, przez Chattnooga do Karolin. I wydaje mi się, że te historie, które przekazywane były przez pokolenia zakorzeniły się we mnie. Z tą piosenką wracam do domu, w pełnym tego słowa znaczeniu. Zobowiązuję się także być nocnym strażnikiem świętej ziemi i tego miejsca, które zwiemy Ameryką. Będąc opiekunką, razem z całą masą innych ludzi, jestem wzywana do zapalania pochodni wewnątrz siebie, żeby dostrzec, że wszystkie nasze czyny w tych ciężkich czasach będą miały wpływ na następne pokolenia w szalenie gruntowny sposób. Nie znaczy to, że nie ma miejsca na śmiech czy żarty. Ale to doświadczenie przenika jej skórę, organy, kości i potrząsa nią, mówiąc: ‚czy wiesz, gdzie stoisz w trakcie drogi?'”
Źródło: Scarlet Stories (2002)
„Na ‘Scarlet’s Walk’ [Scarlet] tropi ślady wczesnych osadników europejskich na wschodnim wybrzeżu i przechodzi przez stolicę narodu Czirokezów. W piosence Ameryka jest młodą dziewczyną patrzącą nad oceanem na inną młodą dziewczyną, którą możemy nazwać Francją, czy Hiszpanią, czy Anglią. Jest ciekawa, więc je zaprasza. Szybko jednak dziewczyny się wprowadzają i zabierają wszystko – męża, dom, pracę – i zaczyna się władanie nowego szeryfa. Owa droga opowiada również o babce dziadka Amos, pełnokrwistej Czirokezce, która przetrwała Szlak Łez dzięki ucieczce w Smoky Mountains.”
Źródło: Materiały prasowe albumu (2002)
Zapach: szałwia muszkatołowa, drzewo sandałowe, róża, czarny pieprz, cynamon, jaśmin, eukaliptus;
Stroje:
Z zespołem 2002/2003:

Z zespołem 2007 [jako Isabel]:

Solo 2011:

Reklamy

Odpowiedz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s