10 Years’ Walk, cz. 20 (another girl’s paradise)

Z Luizjany Scarlet dociera na Florydę, którą zjeżdża dookoła. W Miami wsiada w samolot i leci na Hawaje. Podczas podróży przez owe „dwa raje” znów analizuje związki kobiet z innymi kobietami, oraz w jaki sposób wpływa na nie żądza. Odwiedza także jedną z pierwszych hiszpańskich osad w USA – St. Augustine. Ta część trasy kończy się Georgii, w Savannah.

another girl’s paradise [tekst]
Trasa: Biloxi, MSPascagoula, MSPensacola, FLPanama City, FL – Apalachicola River, FLBrooksville, FLSt. Petersburg, FLTampa, FLSarasota, FLFort Myers, FLNaples, FLMiami, FL -(LOT)- Honolulu, HILihue, HIMountain View, HIHilo, HIKahului, HIHonolulu, HI -(LOT)- Miami, FLFort Lauderdale, FLWest Palm Beach, FLMelbourne, FLCape Canaveral, FLDaytona Beach, FLSt. Augustine, FLBrunswick, GASavannah, GA;
Gdzie znaleźć: Scarlet’s Walk;
Komentarz:
„Zmieniają się jej poglądy o kobietach. [Scarlet] przebywa w obecności kobiet, mających bardzo różne postrzeganie siebie nawzajem, dochodzące nawet do onieśmielenia i zazdrości; czasem się lubią, ale boją się odrzucenia, więc się do siebie nie zbliżają. To wszystko dzieje się naraz jak w ulu. [Scarlet] przemieszcza się do ciepłej Florydy. Nie spieszy się, bo tym razem to ona prowadzi. Jest sama. Rozmyśla o kobietach i ich związkach ze sobą, i co z nich wynika. Otoczenie ją wspomaga – to tu ludzie przybywają, by się zanurzyć, stać się zmysłowymi, ciepłymi, uzdrowionymi i seksownymi. Z Florydy rusza do innego miejsca, gdzie ludzie czują się seksownie – do innego raju. Orientuje się, że jest zapotrzebowanie na dwa takie światy – podobne, ale jednak różne. Żądza jest częścią tego wszystkiego. Koniec końców, żądza robi to, co jej najlepiej wychodzi – sprawia, żebyś chciał czegoś, czego nie masz. [Scarlet] rusza na Hawaje i powraca na Florydę, czując, że nie musi zdradzać żadnego z tych miejsc – może cenić oba. W czasie drogi doznaje uzdrowienia na różnych poziomach. Ale to już czytelnik i słuchacz muszą wyczuć, bo uwidacznia się to w muzyce. Są w niej wskazówki, które pozwalają nam poczuć, co ona czuje. Wskazówek zawsze należy szukać w muzyce.”
Źródło: Scarlet Stories (2002)
„Nowy Orlean jest ciepły i łagodzący, pełen zapachu w wiciokrzewu powietrzu. Jednak Scarlet pojedynkuje się z żądzą w raju innej dziewczyny. Jej podróż zabiera ją przez Florydę na Hawaje, skąd wraca do Miami. Cały czas kłoci się z żądzą. W końcu orientuje się, że niewiele kobiet potrafi tak naprawdę życzyć sobie wszystkie najlepszego w bezinteresowny sposób.”
Źródło: Materiały prasowe albumu (2002)
Nawiązania: St. Michaels Sanford Bloods (odmiana pomarańczy);
Zapach: grejpfrut, elemi, czubrica, jaśmin, róża;
Stroje:
Z zespołem 2002/2003:

Solo 2005:

Z zespołem 2007:

Solo 2009:

Solo 2010:

Reklamy

Odpowiedz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s