10 Years’ Walk, cz. 19 (Taxi Ride)

W Chicago Scarlet dowiaduje się o śmierci przyjaciela, który był homoseksualistą. Jego śmierć paradoksalnie pozwala jej dostrzec, kim tak naprawdę są jego (i jej) przyjaciele. Następnie udaje się z wizytą do rodzinnego miasta zmarłego w Luizjanie, skąd dociera do Nowego Orleanu.

Taxi Ride [tekst]
Trasa: Bloomington, ILSpringfield, ILSt. Louis, MOWest Plains, MOLittle Rock, ARPine Bluff, ARNatchez, MSBaton Rouge, LANew Orleans, LA;
Gdzie znaleźć: Scarlet’s WalkLegs and Boots (Syracuse, Buffalo, Melbourne), Poznań 2003;
Wersje: Radio Edit (3:56): skrócona wersja radiowa;
Komentarz:
„Kiedy [Scarlet] dociera do Chicago, znajduje się w towarzystwie kobiet, które straciły przyjaciela-geja. Obserwuje, co jego śmierć wywołuje w ludziach i kim tak naprawdę są te kobiety. Po raz kolejny jest rozczarowana, choć po niektórych z nich się tego spodziewała. Widzi, kim tak naprawdę są ci ludzie. Tym razem jednak atak nie pochodzi z zewnątrz – to nie wrogowie-terroryści z Nowego Jorku. To przyjaciele i znajomi zdradzają. Wewnątrz [Scarlet] stara się pogodzić z tą sytuacją. Zdrada zewnętrznej siły powoduje, że stajesz się defensywny i nacjonalistyczny, natomiast zdrada z wewnątrz kompletnie cię rozbija – to jak sabotaż. Spodobała mi się wizja, że Scarlet wybiera się na przejażdżkę taksówką, bo nie chce, by podwoził ją ktokolwiek z owych znajomych. Jest w obcym samochodzie. Zawsze fascynowały mnie rozmowy jakie od lat prowadzimy w taksówkach na całym świecie. Tak ja to widzę.”
Źródło: Scarlet Stories (2002)
„Rozstają się [z mrs. jesus] w Chicago, gdzie Scarlet odwiedza starych znajomych. Dowiaduje się o śmierci przyjaciela-geja i udaje się do jego domu w Baton Rouge, skąd wyrusza do Nowego Orleanu. ‘Taxi Ride’ opowiada o tym, jak ludzie reagują na śmierć i jak potrafią zdradzać nawet po śmierci.”
Źródło: Materiały prasowe albumu (2002)
Informacje dodatkowe: piosenka została wydana jako drugi singiel z albumu. Nie ukazał się on komercyjnie, jedynie jako radiowe promo. (zawierające radiową wersję utworu). Ogłoszony został również konkurs na wideoklip, dzięki któremu podziwiać możemy kilka teledysków stworzonych przez fanów (A, B, C, D). Ponadto na bonusowym DVD albumu znaleźć możemy galerię zdjęć Polaroid z podkładem „Taxi Ride”;
Zapach: grapefruit, ylang-ylang, kozłek, czarny pieprz, melisa, bergamotka;
Stroje:
Z zespołem 2002/2003:

Solo 2005:

Z zespołem 2007:

Solo 2009:

Solo 2010:

Solo 2011:

Solo 2012:

Reklamy

One thought on “10 Years’ Walk, cz. 19 (Taxi Ride)

  1. Wykonanie z 2009 jest najpiękniejsze. Jest najlepszym wykonaniem Taxi Ride jaki Tori kiedykolwiek wykonała. Ta improwizacja na koniec… Pamiętam jak słuchałem ją pierwszy raz, łzy w oczach pojawiły się momentalnie – cała Tori. Osobiście Taxi Ride jest na moim pierwszym miejscu z całej Scarlet Walk.

Odpowiedz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s