10 Years’ Walk, cz. 18 (mrs. jesus)

Łapiąc autostop z Nowego Jorku, Scarlet poznaje mrs. jesus, z którym podróżuje i rozprawia o wpływach chrześcijaństwa na Amerykę i rdzennych jej mieszkańców. Para przemierza okolice Wielkich Jezior i, mijając Cleveland, Detroit i Indianapolis, dociera do Chicago. W Wietrznym Mieście rozstają się.

mrs. jesus [tekst]
Trasa: Binghampton, NYIthaca, NYRochester, NYBuffalo, NYErie, PACleveland, OHToledo, OHDetroit, MILansing, MIFort Wayne, INIndianapolis, INLafayette, INGary, INChicago, IL;
Gdzie znaleźć: Scarlet’s Walk;
Komentarz:
„W dziwnym czasie, kiedy opadają maski, [Scarlet] spotyka mrs. jesus. Jest on nieco staroświecki. Oferuje jej jednak podwiezienie. Jest facetem, który zna się na kobietach nawet bardziej niż inne kobiety. Potrafi być delikatny, ale także gwałtowny; ma wiele cech, które [Scarlet] chciałaby mieć. Fizycznie nie jest kobietą, ale rozumie je wyjątkowo dobrze. Jest w dobrym miejscu. Rzuca nieco światła na fanatyzm religijny i ludzi, którzy używają chrześcijaństwa dla własnych celów. Chrześcijaństwo zasiane w Ameryce po części dało ludziom wolność religijną, jaką znamy dziś; zabrało jednak religię od tubylców, którym na długi czas zabroniono nawet używać własnego języka. Te sprawy, które stanowią naszą historię, ta opowieść o Ameryce jest niezbędna dla Scarlet. Jeśli chce zaakceptować Amerykę, musi poznać prawdę.”
Źródło: Scarlet Stories (2002)
„Opuszczając Nowy Jork, Scarlet łapie autostop. Ma wiele pytań, na które brak jej odpowiedzi w tych ciężkich dla świata czasach. Wszystko jest wypaczone. Mrs. jesus reprezentuje życie i Scarlet ucieka z nim z miasta, by poskładać to, co się wydarzyło.”
Źródło: Materiały prasowe albumu (2002)
Nawiązania: Jan Apostoł, Paweł Apostoł, Maria Magdalena, Gwiazda Poranna (Wenus);
Zapach: rozmaryn, szpikanard, róża, petitgrain;
Stroje:
Z zespołem 2002/2003:

Solo 2005:

Z zespołem 2009:

Solo 2010:

Solo 2011:

Reklamy

Odpowiedz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s