10 Years’ Walk, cz. 15 (your cloud)

Kierując się z południa na północny wschód, Scarlet rozmyśla o podziałach i segregacji. Odwiedza Park Narodowy Szlaku Łez w Missouri i udaje się w stronę Pensylwanii, gdzie w Filadelfii zastanawia się nad wolnością w USA.

your cloud [tekst]
Trasa: Shreveport, LAEl Dorado, ARGreenville, MSHelena, ARMemphis, TNDyersburg, TNCaruthersville, MOCape Girardeau, MOMayfield, KYBlue Grass Parkway, KYLexington, KYChillicothe, OHCharleston, WVMorgantown, WVCumberland, MDHagerstown, MD Lancaster, PAPhiladelphia, PA;
Gdzie znaleźć: Scarlet’s Walk, Welcome to Sunny Florida, The Original Bootlegs (Denver), Legs and Boots (Buffalo, Chicago 1, West Palm Beach, San Diego);
Komentarz:
„[Scarlet] włóczy się po kraju, nie bardzo wiedząc dokąd zmierza. Przybywa nad brzeg rzeki Missisipi, gdzie, nie tak daleko od Memphis, znajduje się pomnik, upamiętniający miejsce, gdzie zginęło wielu Czirokezów, którym nie udało im się dotrzeć do indiańskich terenów podczas Szlaku Łez. W ‘your cloud’ widzimy segregację, nawet kropli deszczu; separację i rozdzielanie łzy. Wyciąganie ich, odcinanie od siebie, podział. Mówimy tu o rozdzielaniu czegoś, czego rozdzielić się nie da. Zawsze zostaną kosmyki, molekuły. Zabieranie tamtych ludzi z ich własnej ziemi, z ziemi przodków. Zabieranie dziecka od matki. Brak dziecka w łonie matki nie sprawia, że nie ma już jego cząstek w niej. Tylko dlatego że para ludzi od siebie odchodzi nie znaczy, że w niej nie ma już części jego.”
Źródło: Scarlet Stories (2002)
„[Scarlet] zostawia rewolucjonistę na granicy w Laredo i w ‘your cloud’ podróżuje w górę rzeki Missisipi do Memphis. Stamtąd udaje się do miejsca, gdzie zginęło wielu Czirokezów. Rozmyśla o segregacji, o ludziach oddzielających się od ziemi. Każdy ma mapę na swoim ciele, a ona stara się odnaleźć własną. Zwiedza także pola bitew wojny secesyjnej, docierając do Filadelfii, gdzie widzi Dzwon Wolności, dostrzegając na nim pęknięcia.”
Źródło: Materiały prasowe albumu (2002)
Stroje:
Z zespołem 2002/2003:

Solo 2005:

Z zespołem 2007:

Z zespołem 2009:

Solo 2011:

Reklamy

Odpowiedz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s