10 Years’ Walk, cz. 14 (Sweet Sangria)

Scarlet podróżuje po południu Teksasu z mężczyzną, który opowiada jej o rewolucji. Początkowe zainteresowanie ustępuje niechęci brania udziału w przedsięwzięciu, w którym krzywdzi się ludzi po obu stronach. Po tym epizodzie, Scarlet dociera do Houston.

Sweet Sangria [tekst]
Trasa: San Antonio, TXLaredo, TXGeorge West, TXCorpus Christi, TXGalveston, TXHouston, TX;
Gdzie znaleźć: Scarlet’s Walk, Legs and Boots (Indianapolis, Nashville, Fort Myers, Phoenix), Poznań 2003;
Komentarz:
„[Scarlet] jest w Austin. W tym bardzo liberalnym miejscu w Teksasie spotyka ludzi, którzy kwestionują polityczną integralność „dobrych facetów”, jak to nas określają. Jest to żywa kwestia w środkowych stanach. Pewien rewolucjonista informuje ją o niektórych zdarzeniach i matactwach, które w jego mniemaniu są ze sobą połączone. Mężczyzna jest zainteresowany działaniem; ma pasję. Widząc kogoś tak pełnego pasji, [Scarlet] uzmysławia sobie, że sama musi dowiedzieć się, w co wierzy i dokąd ma ją to zaprowadzić. Skoro on wie, w co wierzy, ona też może. Co więcej on jest w stanie walczyć o swoje przekonania. ‚Sweet Sangria’ jest więc ich wspólnym czasem. Opowiada o jedności.”
Źródło: Scarlet Stories (2002)
„Prośba Scarlet [‘nie każ mi jechać do Vegas’] zostaje wysłuchana i kobieta dociera do Austin w Teksasie. Spotyka tam latynoskiego rewolucjonistę, który walczy z amerykańskimi działaniami w centralnych i południowych stanach. Mimo że walka pociąga Scarlet, zdaje sobie sprawę, że nie da rady krzywdzić niewinnych ludzi po żadnej stronie. Dla mężczyzny cel uświęca środki. Choć [Scarlet] uważa cel za dobry, nie potrafi pociągnąć spustu. Mówimy tu więc o tym, w co wierzysz i jak daleko jesteś w stanie się posunąć.”
Źródło: Materiały prasowe albumu (2002)
Stroje:
Z zespołem 2002/2003:

Z zespołem 2007 (jako Isabel):

Solo z improwizacją 2011:

Reklamy

Odpowiedz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s