10 Years’ Walk, cz. 13 (don’t make me come to Vegas)

Dowiadując się o kłopotach siostrzenicy, Scarlet bije się z myślami o ruszeniu w stronę Las Vegas. Jadąc na południe od Oklahomy, dociera jednak do teksańskiej stolicy – Austin.

don’t make me come to Vegas [tekst]
Trasa:  Muskogee, OKAtoka, OKLake Texoma OK/TXDallas, TXWaco, TXAustin, TX;
Gdzie znaleźć: Scarlet’s Walk, Don’t Make Me Come to Vegas, Poznań 2003;
Wersje: Timo on Tori (7:45), Timo on Tori Alternate Version (6:45), Timo on Tori Breaks Remix (8:57) – trzy remiksy wykonane przez niemieckiego producenta Timo Maas;
Komentarz:
„Nie wiem, czy wielu z was ma siostrzenice, ale Scarlet ma jedną, za którą włóczy się jakiś nieudacznik. [Scarlet], myśląc sobie „no świetnie”, odbiera telefon od mamy siostrzeniczki. Nie udaje im się porozumieć, ale tak to właśnie jest z rodziną Scarlet. Coś złego dzieje się z jej ukochaną siostrzenicą – jakiś dupek wciąga ją w bagno. W takich sytuacjach, nawet jeśli postanawiasz, że nie pojedziesz pomóc, jakaś siła pcha cię, szczególnie jeśli pamiętasz ofiarę jako małą dziewczynkę. Nie możesz pozwolić, by ktoś traktował ją jak zjełczałe masło. Dostajesz wtedy dodatkowe wspomaganie. Scarlet staje na moment na czele straży obywatelskiej.”
Źródło: Scarlet Stories (2002)
„W kolejnym śnie, [Scarlet] słyszy wołanie siostrzenicy, 18-latki z Las Vegas, która wpadła w tarapaty. Problem polega na tym, że jeśli Scarlet pojedzie na pomoc, sama będzie musiała stanąć twarzą w twarz z przeszłością. Karciany Książę, który trzęsie miastem, to jej stara  miłość. Jeśli pojedzie, będzie potrzebować jego pomocy – oczywiście nie za darmo. Stąd jej apel – nie każ mi jechać do Vegas.”
Źródło: Materiały prasowe albumu (2002)
Nawiązania: Atena (grecka bogini mądrości), Jakaranda (ozdobne drzewo o fioletowych kwiatach, pochodzące z Ameryki Południowej), Lady Luck (określenie Fortuny – greckiej bogini losu);
Informacje dodatkowe: piosenka posłużyła jako czwarty i ostatni singiel z płyty, opublikowany w postaci 12-calowej płyty winylowej, zawierającej 3 remiksy (patrz Wersje powyżej), z których jeden – Timo on Tori – był nominowany do nagrody Grammy za rok 2003 w kategorii „Remiks nieklasyczny”. Równocześnie był to ostatni komercyjnie wydany singiel Tori.
Stroje:
Z zespołem 2002/2003:

Reklamy

Odpowiedz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s