10 Years’ Walk, cz. 11 (Crazy)

Scarlet spotyka kolejnego mężczyznę – Crazy. Po krótkim okresie zrozumienia i fascynacji, okazuje się, że i na nim nie może polegać. Para podróżuje wspólnie przez Góry Skaliste i pustynie, głównie w stanach Wyoming i Utah, aż do rozstania w Arizonie, na południu USA.

Crazy [tekst]
Trasa:  Craig, COPinedale, WYJackson, WYGrand Teton, WY – Driggs, IDWest Thumb, WYYellowstone, WY/MTCody, WYBurgess Junction, WY  – Logan, UTSalt Lake City, UT – Green River, UTMoab, UTDurango, COTuba City, AZ Lake Powell, AZPrescott, AZPhoenix, AZTucson, AZ;
Gdzie znaleźć: Scarlet’s Walk, iTunes SessionsLegs and Boots (Indianapolis), Poznań 2003, Comic Book Tattoo;
Komentarz:
Crazy dostarcza stabilności. Jest konsekwentny i rozumie szaleństwo. Nie boi się go, panuje nad nim, dlatego Scarlet daje mu się uwieść. Sprawy się rozwiązują, ale wciąż nie są logiczne, a ludzie, co do których miała pewne oczekiwania nie spełniają ich. Być może miała nadzieję, że „jeśli kogoś kochasz, to możesz i będziesz go także lubić”, a to niekoniecznie prawda. Ich trasa jest kręta – jadą na północ przez pasmo górskie Teton i autostradę Beartooth Pass, wracając do Montany i okrążając ulubione okolice Crazy Horse. Docierają do Cody i wycofują się przez Jackson Hole, gdzie zażywają gorących kąpieli. Następnie kierują się na chwilę do Idaho i wkraczają do Utah, do krainy kanionów. Są sami, a Scarlet zdaje się lubić być sam na sam z mężczyzną na pustyni. Jest to wygodne, bo nikt im tam nie przeszkadza. Cała uwaga skierowana jest na ich relację.”
Źródło: Scarlet Stories (2002)
„W tym momencie postać zwana Crazy pojawia się w życiu Scarlet. Wydaje się być rozsądny i zabiera od niej na chwilę ból, więc Scarlet za nim podąża. Jest uwodzicielski i niebezpieczny, co jej bardzo smakuje. Nie trwa to jednak wiecznie, bo nie da się go utrzymać. Razem przemierzają krainę cowboyów i wracają na pustynię. Mężczyzna porzuca ją w Tucson.”
Źródło: Materiały prasowe albumu (2002)
Nawiązania: Papierowy tygrys (chińskie określenie czegoś niebezpiecznego z pozoru, upowszechnione przez Mao Zedonga);
Zapach: róża, eukaliptus, pomarańcza, cynamon, szpikanard;
Stroje:
Z zespołem i improwizacją 2002/2003:

Solo 2005:

Solo 2009:

Solo 2010:

Odpowiedz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s