10 Years’ Walk, cz. 9 (strange)

Razem ze „strange” Scarlet kieruje się na wschód północnym krańcem USA, odwiedzając Indian, doświadczając mrozu i rozpamiętując przeszłość. Zaczyna zastanawiać się nad tym, czego nauczyli ją ludzie i Ameryka. Przez Północną Dakotę i Minnesotę, dociera nad Wielkie Jeziora i do Wisconsin.

strange [tekst]
Trasa: Flathead Lake, MTBig Hole River, MTBozeman, MTBillings, MTLittle Bighorn, MTGlendive, MTBelfield, NDMinot, NDDevils Lake, ND – Fargo, NDDetroit Lakes, MNLake Winnibigoshish, MNVirginia, MNDuluth, MNMinneapolis, MNEau Claire, WILa Crosse, WIMadison, WI;
Gdzie znaleźć: Scarlet’s Walk, The Original Bootlegs (Manchester), Legs and Boots (Fort Myers), Strange;
Wersje: Radio Version (3:18): dodane dodatkowe wokale i gitara, które nadają piosence nieco klimatu country.
Komentarz:
„‚Strange’ przybywa w zimnie, w lodzie, w śniegu. Jest w tym coś, w czym łatwo się zakochuję. Chyba mogę się zakochać w śniegu. Dobrze o tym pamiętać. Lód jest dla mnie bardzo pociągający, kiedy jego opary unoszą się we wszystkie strony. Tak na mnie działa. Mogę więc zakochać się w śniegu i często mi się to już zdarzało. Scarlet chyba też się w nim tutaj zakochuje i podąża za nim. A może jest zakochana jedynie w pewnym momencie w czasie. Może po części jest to wspomnienie kogoś, które stara się tchnąć w śnieg. Jednakże w pewnym momencie orientuje się, że miłość tylko z jej strony tu nie wystarczy.”
Źródło: Scarlet Stories (2002)
„Na ‘strange’ podróż Scarlet kieruje się w miejsca, gdzie można znaleźć ostatnie bastiony rdzennych ludów amerykańskich, jak na przykład Little Bighorn. Wyruszając stamtąd, przemierza badlandy. Scarlet przejęła przekonania nie tylko swoich partnerów, ale w pewnym sensie także swojego kraju. Teraz zaczyna je kwestionować. Uczą nas, że Ameryka symbolizuje demokrację. Ona tego nie widzi.”
Źródło: Materiały prasowe albumu (2002)
Informacje dodatkowe: piosenka została wypuszczona do rozgłośni radiowych w zmienionej wersji (patrz wyżej – wersje), jako trzeci singiel z płyty.
Zapach: świerk, drzewo sandałowe, mirra, róża
Stroje:
Z zespołem 2002/2003:

Solo 2002/2003:

Solo 2005:

Solo 2007 (nieudane):

Solo 2009:

Solo 2011:

Reklamy

One thought on “10 Years’ Walk, cz. 9 (strange)

  1. >Strange’ przybywa w zimnie, w lodzie, w śniegu.< …Coś podobnego dzieje się obecnie u nas . Pierwsze dni zimna, lodu i śniegu przypominają nam, że należymy do ludów Północy. Lód i snieg – to też może być piękne,, a nawet ekscytujące, gdy wybierzemy się w drogę w letnim ubraniu. Trzeba się szybko hartować:)

Odpowiedz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s