10 Years’ Walk, cz. 8 (Wednesday)

Scarlet przemieszcza się teraz po północno-zachodnich stanach: Oregonie, Waszyngtonie i Idaho. Jest z nowym partnerem, ale powoli odkrywa, że ma on zbyt wiele tajemnic, a ona staje się zbyt władcza i nieufna. Ta odnoga podróży kończy się zaraz za granicą Montany w The Museum of the Plains Indian (Muzeum Indian z Równin).

Wednesday [tekst]
Trasa: Crater Lake, OREugene, ORUmpqua Lighthouse, ORSalem, ORPortland, ORAstoria, ORShelton, WAAnacortes, WASeattle, WASpokane, WALewiston, ID – Coeur d’Alene, IDKalispell, MTThe Museum of the Plains Indian, MT;
Gdzie znaleźć: Scarlet’s Walk, Live from the Artists Den, Poznań 2003;
Komentarz:
Wednesday jest mieszanką wielu rzeczy, głownie dlatego że tu właśnie [Scarlet] zdaje sobie sprawę. że miłość jest trochę skomplikowana i nie opiera się jedynie na wyobrażeniach, jakie mamy o drugiej osobie. Wednesday jest zawiła i skomplikowana, bo nie jest to łatwe i przyjemne spostrzeżenie. Nie wystarczy, że powiesz: „nie lubię tej osoby”. To nie takie proste. Wydaje mi się, że możesz być kimś zafascynowany, ale nawet jeśli ta osoba angażuje się w twoje życie, może robić rzeczy lekceważące albo przekraczające granice w sposób, który jest pasywno-agresywny. Nie możesz więc o tym otwarcie rozmawiać. Chce jej się płakać z powodu manipulacji, szczególnie jeśli używają jej osoby, z którymi rzekomo jest blisko. Wydaje się, że skryte czyny są dokonywane przez zewnętrzne siły, a nie wewnętrzny krąg, a Wednesday jest bardzo nieuporządkowana. Na pierwszy rzut oka to wesoła pioseneczka, ale, jak już mówiłam, nie są to łatwe i przyjemne sprawy.”
Źródło: Scarlet Stories (2002)
Scarlet rusza dalej, by spotykać nowych kochanków. W Wednesday jest w związku z mężczyzną, który skrywa tajemnice. Przestaje mu ufać i nie wie już, czy tylko sobie wyobraża, że on coś knuje, czy naprawdę to robi. Staje się kimś, kim nigdy nie chciała się stać – osobą zaborczą i podejrzliwą. Jednak na innym poziomie Scarlet ma romans z Ameryką. Czy ziemia wolnych ludzi jest tak naprawdę wolna? Ludzie pokładają ufność w ideał Ameryki. Ale zarówno w zerwanych układach z rdzennymi Amerykanami, jak i w ostatnim krachu na giełdzie widać, że wygrywa chciwość.”
Źródło: Materiały prasowe albumu (2002)
Nawiązania: Wednesday (bohater powieści Neila Gaimanna pt. Amerykańscy bogowie); „When Doves Cry” (piosenka Prince’a z albumu Purple Rain [1984]); Zakon Templariuszy (zakon rycerski działający od XII do XIV w.); Calineczka (baśń Hansa Christiana Andersena z 1835); Orzeł wylądował (powieść Jacka Higginsa z 1975 dotycząca II wojny światowej); Cajun (francuskojęzyczna grupa etniczna zamieszkująca Luizjanę)
Stroje:
Z zespołem 2002/2003:

Solo 2009:

Solo 2010:

Reklamy

Odpowiedz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s