10 Years’ Walk, cz. 7 (a sorta fairytale)

Drugą odsłonę podróży Scarlet można podzielić na dwie części. W pierwszej podróżuje z mężczyzną. Udają się najpierw na północ od Los Angeles, jadąc Drogą 101 wzdłuż zachodniego wybrzeża. W Salinas, zaczynają podążać na wschód i, przejeżdżając przez Arizonę, docierają do Taos w Nowym Meksyku. Po powrocie do Kalifornii, Scarlet sama rusza dalej na północ w stronę Oregonu.

a sorta fairytale [tekst]
Trasa: I: Los Angeles, CAVentura, CASalinas, CAJoshua Tree, CAFlagstaff, AZAlbuquerque, NMSanta Fe, NMTaos, NMNavaho/Canyon de Chelly, AZ
II: Bakersfield, CA – Sequoia National Park, CA San Jose, CA – San Francisco, CA – Humboldt Redwoods, CACrescent City, CA;
Gdzie znaleźć: Scarlet’s Walk, A Piano: Disc E, Welcome to Sunny FloridaLegs and Boots (Boston 2, Toronto, Buffalo, Detroit, Lawrence, Nashville, Fort Myers, Clearwater, Boise), Fade to Red (wideo), Poznań 2003;
Wersje: Single Version (3:58): skrócona o trzecią zwrotkę i drugi bridge, a wzbogacona o dodatkowy refren na końcu; kończy się efektem fade; The 101 Mix (4:04): podobny do Single Version, dodane beaty; Demo (3:09): tylko fortepian, zmienione niektóre słowa, szczególnie drugiej zwrotki; brak trzeciej zwrotki.
Komentarz:
„Wydaje mi się, że to miejsce, gdzie [Scarlet] zdaje sobie sprawę, że w życiu ludzie pojawiają się i znikają. Czasem zostają na jeden dzień, czasem na dłużej. Oni wszyscy przyczyniają się do tego, kim jesteśmy. Nie da się ich od nas rozdzielić. Oni nas formują – nawet ci, o których myślisz: „no nie wiem, czy chcę wciąż być przez nich formowana”. Ale w pewnym sensie nadal jesteś. Może dlatego nie powinno się na nich patrzeć zbyt surowo, bo oni mają na nas wpływ. Koniec końców, no wiesz, jesteśmy jednostkami z naszą miłością do ziemi, do czegoś nienamacalnego, co sprawia, że nigdy nie jesteśmy sami. Nawet wtedy, kiedy bratnie dusze przychodzą i odchodzą, a my stoimy w samych butach – zawsze nosimy ich w sobie.”
Źródło: Scarlet Stories (2002)
„W ‚a sorta farirytale’ Scarlet jest znów w Los Angeles z mężczyzną, który jest jej bratnią duszą – tak przynajmniej sobie powtarza. Udają się w długą podróż klasycznym samochodem po autostradzie u wybrzeży Pacyfiku, a potem przez pustynię. Podczas drogi, maski opadają i odkrywają, że wyobrażenia, jakie mają o sobie nawzajem nie pokrywają się z rzeczywistością. Wracają do punktu wyjścia i Scarlet odjeżdża sama. Zależało im, ale jakoś siebie zgubili. Dlatego właśnie to tylko ‚jakaś tam baśń’.”
Źródło: Materiały prasowe albumu (2002)
Nawiązania: Ventura (droga w Kalifornii biegnąca od Pasadeny do Ventury); 101 (autostrada na Zachodnim wybrzeżu USA, biegnąca od Los Angeles, CA do Olympii, WA o długości niemal 2 500 km); Oliver Stone (reżyser i producent filmowy: Midnight Express, Pluton, Urodzony 4 lipca)
Informacje dodatkowe: piosenka została wydana na dwóch singlach komercyjnych. Pierwszy, na płycie CD, zawierał dwie wersje piosenki (The 101 Mix oraz Single Version), komentarz Tori do utworu, a na stronie B nową piosenkę pt. „Operation Peter Pan”. Drugi, na DVD, składał się z klipu do utworu, scen zza kulis, wywiadu i biografii Tori. Pojawiło się także radiowe promo o innej okładce, które zawierało Single Version z lub bez Album Version. Do singla powstały dwa wideoklipy – pierwszy z wydania specjalnego albumu – to zmontowane sceny z sesji zdjęciowej do płyty. Drugi wyreżyserowany został przez Sanji. Zagrał w nim Adrien Brody. Piosenka odniosła spory sukces za Oceanem, zajmując 14. pozycję na listach Billboardu.
Zapach: lawenda, cytryna, drzewo różane, drzewo sandałowe, wawrzyn szlachetny, szałwia, eukaliptus
Stroje:
Z zespołem 2002/2003:

Solo 2005:

Z zespołem 2007:

Z zespołem 2009:

Solo 2011:

Reklamy

Odpowiedz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s