10 Years’ Walk, cz. 5 (Szkarłatne Spacery)

Dziś podsumowujemy trasy koncertowe, które promowały album Scarlet’s Walk: On Scarlet’s Walk Tour oraz Lottapianos Tour.

Trasa On Scarlet’s Walk rozpoczęła się dwa tygodnie po wydaniu albumu w USA. Jej pierwsza część miała miejsce w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, rozpoczynając się na Florydzie 7 listopada, a kończąc dwoma koncertami w San Francisco, 20 i 21 grudnia. Po krótkiej świątecznej przerwie, Tori udała się do Europy, gdzie dała 18 koncertów, odwiedzając m.in. Wielką Brytanię, Holandię, Belgię, Niemcy, Francję, Austrię, Włochy, jak również Polskę, dając koncert w poznańskiej Arenie 24 stycznia 2003. Po dwutygodniowej przerwie odbyła się 48-koncertowa podróż po USA, trwająca od lutego do maja 2003. Ostatni występ miał miejsce w Chicago. Łącznie Tori zagrała 98 koncertów.
W drodze towarzyszyli jej sprawdzeni muzycy. Na perkusji zagrał Matt Chamberlain, a na basie Jon Evans. Tori natomiast oprócz Bösendorfera, grała na pianinach Rhodesa i Wurlitzer.
Setlista budowana była wokół 4 utworów z płyty Scarlet’s Walk: „Wampum Prayer” (który stanowił wprowadzenie i puszczany był przed wejściem Tori na scenę), „A Sorta Fairytale”, „I Can’t See New York” oraz „Wednesday”, które pojawiły się na każdym koncercie. Bardzo często grane były również „Cornflake Girl”, „Sweet Sangria”, „Taxi Ride” i „Pancake”. Pojawiło się mnóstwo niespodzianek w postaci rzadko granych utworów. W Melbourne na Florydzie publiczność usłyszała „Operation Peter Pan” (stronę B singla A Sorta Fairytale). W Portland za to zabrzmiał utwór „Alamo” (z singla Talula). Jeśli chodzi o covery, Tori dość często wykonywała utwór grupy Fleetwood Mac „Landslide”, a także „Famous Blue Raincoat” Leonarda Cohena. Nowościami w tej grupie były m.in. tradycyjny utwór dla dzieci „Wheels on the Bus” i piosenka Cole Portera „I Love Paris”, zagrana oczywiście w Paryżu.
Latem 2003 Tori wyruszyła w przedłużenie poprzedniej trasy – Lottapianos Tour. Tym razem obejmowała ona wyłącznie Amerykę (28 koncertów). Pierwszy koncert odbył się w Seattle 26 lipca, ostatni w West Palm Beach 4 września.
Koncerty strukturalnie zbliżone były do tych z poprzedniej trasy. Do setlisty na stałe włączone zostały utwory „Precious Things” i „Cornflake Girl”. Do niewątpliwych niespodzianek należały m.in. „Agent Orange” (wykonany w Detroit) i „Indian Summer” (Tucson), a także covery „Abraham, Martin and John” (Diona), czy „Song from Half Mountain” (Dana Fogelberga).
Ostatni koncert trasy został zarejestrowany i wydany w maju 2004 roku jako Welcome to Sunny Florida. Wydawnictwo wzbogacone zostało o dodatkową płytę CD, zawierającą sześć piosenek z sesji do płyty Scarlet’s Walk, które się na niej nie znalazły. Nieco wcześniej, w listopadzie 2003, fani mogli obejrzeć trzy piosenki („Pretty Good Year”, „Honey” i „Northern Lad”) nagrane podczas próby dźwięku przed owym koncertem – znalazły się one na bonusowym DVD kompilacji Tales of a Librarian.
W ramach promocji płyty kilka występów zostało nagranych na potrzeby telewizji i radia. W 2003 roku amerykańskie stacje Oxygen oraz PBS wyemitowały dwa pełne koncerty z zespołem z odpowiednio Nowego Jorku i Chicago. Stacja Trio odtworzyła w swoim programie siedem piosenek z nowojorskiego koncertu, nazywając go Scarlet Sessions. Francusko-niemiecka stacja ARTE nagrała krótszy solowy występ z Paryża. Solowymi występami Tori mogli cieszyć się także słuchacze wielu stacji radiowych po obu stronach Atlantyku (m.in. Star 98.7, KCRW, WVRV, BBC, NDR). Promując single, Tori pojawiła się w wielu rozrywkowych programach telewizyjnych, m.in.: Live with Regis and Kelly, Late Show with David Letterman, Graham Norton Show, Late Late Show with Craig Kilborn, Tonight Show with Jay Leno.

Reklamy

Odpowiedz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s