Premiera: ‚Girl Disappearing’ + nowy album w 2014

Kolejny dzień, kolejna piosenka. Tym razem serwis Noisey zamieścił orkiestralną wersję utworu Girl Disappearing. Posłuchać można TUTAJ!

Hiszpański dziennik El Mundo zamieścił wywiad z Tori, w którym potwierdza, że nowy album (i trasa) zaplanowane są na 2014 rok.

Reklamy

8 thoughts on “Premiera: ‚Girl Disappearing’ + nowy album w 2014

 1. Na pewno dużo lepiej niż Jackie’s Strenght, ale ciągle nie mogę się pozbyć tego odczucia, że brakuje tu pewnych emocji. Dobrze to skomentował ktoś na last.fm w shout boxie (fragment wypowiedzi): ” the new versions are too cold and polished, she’s a professional now. i don’t think they are bad, it’s just all concept, detached and unemotional.”

  • BTW, mam na prawdę wielką nadzieję, że na koncertach jednak będę mógł usłyszeć to „uczucie”, po koncercie w tamtym roku w życiu bym nie powiedział, że brakowało czegoś w tych piosenkach.

  • W ogóle z tym wokalem jest coś dziwnego. Był nagrywany w 2010 roku, kiedy, zdaje się, Tori nie była wokalnie w najlepszej kondycji. Ale tutaj wokal brzmi bardzo od dobrze od strony warsztatowej, ale jest jakby „spłaszczony” emocjonalnie. Dodatkowo, orkiestra jakoś tak jest na dalszym planie (czy to tylko moje wrażenie?), co jest ciekawe zważywszy, że to album orkiestralny. Zupełnie inaczej jest na innych tego typu projektach (np. zeszłoroczny Peter Gabriel, czy tegoroczny Antony…)

   • No właśnie dopiero w tym kawałku orkiestra jest głośniejsza co nie znaczy, że już jest idealnie. Ale spoooro lepiej niż w tych wczesniejszych fragmentach. Nikt tu się nie spodziewa po Tori Wagnera ale cos by mogło częściej walnąć…

 2. Jak do tej pory najlepszy kawałek. Ta współpraca cichych klawiszy fortepianu ze skrzypcami w środku utworu…taki mini fragmencik, niuansik ale potem znów głośno. O to chodzi! To wreszcie brzmi symfonicznie.

 3. Ciekawy wywiad choć ja z hiszpańskim już dawno nie za pan brat…W każdym razie nie zazdroszczę Hiszpanom i tym bardziej jestem dumny z nadchodzącego koncertu!
  To musi być dla nich tak wkurzające jak dla nas pomijanie Polski przez Rush czy Bruce’a Springsteena.
  Fajnie by było gdyby w związku z kolejną płytą wróciła do „starych znajomych”. Chłopaki juz pewnie dosyć odpoczęli…

 4. Czy tylko mi podobają się wszystkie pojawiające się piosenki ? Chyba tak.
  Girl Disappearing nigdy nie uważałem za szczególnie interesującą a w tym wydaniu już tak. Orkiestralna aranżacja nadaje jej nowego klimatu. Wokalnie również uważam ,że jest o wiele lepiej, jest ciekawie. Z niecierpliwością czekam na Cloud on My Tongue, Precious Things i Maybe California.

Odpowiedz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s