All These 20 Years…, cz. 10

Już za nieco ponad 2 tygodnie (13 stycznia) będziemy świętować dwudziestolecie wydania pierwszej solowej (i bez wątpienia kultowej) płyty Tori Amos pt. „Little Earthquakes”. Z tejże okazji postanowiłem poświęcić trochę miejsca poszczególnym piosenkom z tego albumu. Dziś utwór 10 – „Tear in Your Hand”.

Tear in Your Hand [tekst]
20 lat temu

„Jeśli weźmiemy pod uwagę uczucia, to wszystkie te piosenki biorą się z pewnych doświadczeń. Nie mówię zbyt wiele o tej stronie pisania piosenek – o ziarnach, z których wyrastają piosenki. Jeśli chodzi o techniczną stronę, postrzegałam muzykę jako ruch jednostajny, bez zmian od zwrotki do refrenu; łącznik z kolei prowadzi znów, jak na skrzyżowaniu, do tej samej rogatki, gdzie zostawiasz drobne tylko po to, by zawrócić i znaleźć się w miejscu, z którego wyruszyłeś. Jedyną różnicą jest to, że jadąc przez to skrzyżowanie widzisz to miejsce dokładnie takim, jakie ono jest – trochę smutku, masa pól kukurydzianych i bajoro.”
Źródło: „Songbook Little Earthquakes” (1992)

20 lat później

„[Ten utwór] został napisany jeszcze w Rockville w stanie Maryland. To trochę miód z łyżką dziegciu, kiedy wracasz na wakacje do domu, mając tyle lat, bo niewiele dzieli cię już od opuszczenia rodzinnego domu na dobre i zaczęcia własnego życia; już bez tych wszystkich ludzi, z którymi chodzisz do liceum. Utwór „Tear in Your Hand” jest zatem o uczuciach, którymi darzyłam niektórych ludzi i o nostalgii przebijającej się w tamtym czasie.”
Źródło: „Rolling Stone” (18.12.2009)

Reklamy

Odpowiedz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s